Může vůbec existovat něco jako „dobrá krize“? Vždyť jde o dvě na první pohled neslučitelná slova. Současná krize není pouze ekonomickou, nýbrž i krizí hodnot a vědomí. Podle Álexe Roviry může být krize pro člověka přínosná, záleží jen na tom, jak se k ní postaví. Může vést k přemýšlení, změně paradigmat a nabízí možnosti, jak ukončit nezdravé modely života.
Překonat krizi nevede k MÍTI, nýbrž k dosažení BYTÍ. Krize je tím, co z ní uděláš, říká autor. V dopisech příteli, přátelům, nám všem ukazuje Álex Rovira i na příkladech, že krize neznamená pád do nicoty, nýbrž se může stát odrazovým můstkem k proměně. Naučme se překonávat těžkosti, nehybnost, naučme se věřit.
Může vůbec existovat něco jako „dobrá krize“? Vždyť jde o dvě na první pohled neslučitelná slova. Současná krize není pouze ekonomickou, nýbrž i krizí hodnot a vědomí. Na otázku do jakého žánru by zařadil současnou krizi, odpovídá: „Mohla by to být tragikomedie odhalující naprostý nedostatek zdravého rozumu a ukazující na vládnoucí principy – především na jakési kolektivní delirium a nevkus těch, kdo mohli konat správně, ale nechali se unést nebo využili příležitost k drancování.“ „Krize je dobrá,“ pokračuje Rovira, „protože nás vede ke kritické situaci a kritika povzbuzuje přemýšlení a vede nás k možnosti správné volby. Každá krize v sobě nese možnost ukončit toxické modely života.“ Jen na nás tedy záleží, jací budeme a jaký bude náš svět.