První společná kniha Radkina a Františka Honzákových Čas psychopatů se věnovala antisociálním parazitům, osobám s psychopatickými rysy, absencí strachu, kteří jsou ovšem velmi schopnými manipulátory a bývají obdařeny mnohdy značným charismatem.
Jejich druhá kniha vznikla se záměrem představit a porovnat osoby úžasné a porouchané, kterých je ve společnosti více než psychopatů. Stručné profily vybraných osobností jsou komentovány z pohledu historika a psychiatra. Historické komentáře jsou ve finální verzi možná podrobnější, neboť tyto osobnosti žily v konkrétní době a dostávaly se do situací, v nichž se tříbí charaktery a ukazuje se, jaký člověk opravdu je. Čtenář se v úvodní části dozví, co je osobnost, jaké jsou její složky a jak se vyvíjely psychiatrické přístupy k osobnosti. Příběhy československých parašutistů z Anglie, osudy tří z našich prezidentů a Tří králů, legendárních postav našeho odboje, ukazují, co jejich osobnost formovalo, ať pozitivně nebo negativně. V knize najdeme i morytátové osudy několika našich žen-vražedkyní a tolik potřebné světlo na konci tunelu nahrazuje kapitola o významných mecenáších a filantropech.
Kniha chce vyprovokovat k zamyšlení a vyvolat ve čtenáři touhu si doplnit znalosti o naší minulosti, neboť, jak to stručně vystihl francouzský filozof a spisovatel Jean-Paul Sartre: Kdo se nepoučil z dějin, musí je znova prožívat.