Dejte si za cíl každý den alespoň chvíli snít. Má to několik výhod – vaše mysl nezleniví, můžete náhodně přijít na řešení nějakého problému a také budete mít stále v záloze nějaký plán. Herec a zakladatel Divadla Mír Albert Čuba snil o tom, že jednou napíše knihu. Vymyslel si hrdinu, zasadil ho do prostředí, které dobře zná, a jeho prvotina Herec k nepřežití spatřila světlo světa.
O tom, že fantazie není jen výsadou dětí, vás může přesvědčit ve své knize Vůdcové, myslitelé, hrdinové Walter Isaacson, který věnoval hledání tvůrčí geniality celou novinářskou kariéru. Když už jsme u výjimečných lidí – pro někoho může být hrdina třeba učitel, který umí ve svých žácích probudit zvídavost. To, že sami chceme vědět víc, je nejlepší forma samostudia. Pak už nás v tomto směru žádná pandemie a s ní spojené domácí vyučování nemůže zaskočit.
Představivost v každém věku se dá jednoduše rozvíjet čtením knih, třeba nové fantasy Pekelný plášť, která vás okouzlí jak dobrodružnými scénami, tak optimistickou vizí, že nic není nemožné. Naopak temných stránek lidského mozku se dotýká Peter Swanson. Jeho psychologický thriller Než ho poznala vypovídá o rozpolcené mysli a křehké důvěře.
Časopis si můžete prolistovat ZDE.