Publikace Cizí měny a kursové rozdíly v podvojném účetnictví se zabývá problematikou účetních případů, ve kterých se vyskytují cizí měny, a to od těch nejběžnějších (zaúčtování zahraničních faktur a vedení pokladny v cizí měně) až po případy méně časté a složitější (problematika cenných papírů či nákupu a prodeje pohledávek v cizích měnách).
Na více než 100 praktických příkladech včetně zaúčtování jsou v publikaci Cizí měny a kursové rozdíly v podvojném účetnictví ukázány nejen správné možnosti zaúčtování, ale tam, kde je to možné, jsou rozebrány i různé varianty účtování. Všechny příklady jsou podrobně okomentovány.
Zvláštní kapitola je věnována cestovním náhradám na zahraničních pracovních cestách. Zevrubně je rozebrána nejen problematika správného zaúčtování, ale i správného stanovení výše a měny cestovních náhrad na příkladech týkajících se pracovních cest do více zemí, do zemí s exotickou cizí měnou, při používání platebních karet a v dalších případech, které činí v praxi problémy.
Nově se publikace Cizí měny a kursové rozdíly v podvojném účetnictví věnuje i problému vyúčtování dotací poskytnutých v cizí měně, hlavně grantů z Evropské unie. Tato problematika je rozebrána jak pro podnikatelské subjekty vedoucí účetnictví, tak pro nestátní neziskové organizace.
Veškerá teorie je vždy doplněna citací příslušných zákonů, o které se opírá. Součástí textu je rozbor důsledků nejběžnějších chyb v oblasti účtování cizích měn.