Karpatské hry jsou ze všech knih Miloslava Nevrlého nejoblíbenější. Putování divokými rumunskými horami si poutníci ozvláštňují hrami, které mohou hrát sami se sebou. Hra na poutníka s lehkým srdcem, Hra na zelenou propast času, Hra na veselou skromnost – každá se hodí pro jiné pohoří a jinou náladu. Každá je někam vede, doslova i obrazně. Putují ve slunci i dešti, lehce, bezstarostně. Hry jsou psány překrásnou češtinou. Úplně přirozeně je čtenář vtažen do horské přírody nedotčené civilizací a bezděčně přijímá i autorovy bohaté vědomosti o ní.
Poprvé vyšly Karpatské hry v roce 1981 jako průvodce pro vysokohorské turisty. Další lidé si z nich však opisovali celé kapitoly, vydávali se s nimi do Rumunska nebo hráli karpatské hry na svých cestách kamkoli jinam. Knihu nebylo možné koupit v knihkupectvích, přesto ji z opisů nebo z brožovaných vydání pro skauty znají desetitisíce čtenářů. V roce 2006 vycházejí Karpatské hry po sedmé, poprvé vázané, v úpravě předního knižního grafika Miloslava Fulína.
Záměrem tohoto vydání s barevnými fotografiemi je nabídnout českému čtenáři jedinečné dílo, které mnoho lidí, nejen cestovatelů, považuje za knihu knih.