Donnu Karan obklopovala móda už odmalička – otec byl krejčí a matka se živila jako modelka v módních salonech a prodavačka na Sedmé avenue – přesto se toužila stát tanečnicí nebo zpěvačkou. Avšak móda byla jejím osudem. Kniha Moje cesta sleduje její pracovní začátky na pozici stážistky u Anne Klein, zrod sedmi základních kusů ženského šatníku (které navždy změnily způsob oblékání pracujících žen) a raketový vzestup její firmy. Vedle pikantních historek z branže Karan otevřeně vypráví o své problematické matce a traumatickém dětství, o svém bouřlivém milostném životě, o všech svých blízkých, o které během let přišla, a o sebeuvědomění, ke kterému dospěla právě v době, kdy dosáhla vrcholu profesního a finančního úspěchu.
Toto sebeuvědomění jí ukázalo cestu k duchovnímu objevování a sebezdokonalování. Vyzkoušela všechno: od rozvíjení vlastního potenciálu po židovskou mystiku, od terapie tichem po léčbu pijavicemi, aby, jak uvádí, nalezla „klid v chaosu“. Zároveň však prozrazuje, jak jí chaotický život, živený nekonečnou zvědavostí a dětinskými impulsy, sezonu po sezoně pomáhal navrhovat klíčové kolekce pro své světově uznávané značky Donna Karan New York a DKNY. Rovněž podrobně popisuje, jak přesměrovala svou kreativitu (a svou potřebu řešit problémy a pečovat o jiné) do filantropické činnosti, konkrétně do otevřené podpory osvěty a výzkumu AIDS a založení nadace Urban Zen, která se zaměřuje na integrovanou zdravotní péči a vzdělávání a také usiluje o zachování kultur.
V této upřímné autobiografii, s předmluvou Barbry Streisand, se proslulá módní návrhářka Donna Karan důvěrně svěřuje se svým osamělým dětstvím, více než čtyřmi desetiletími strávenými v módním průmyslu, dvěma manželstvími, mateřstvím a neutuchající touhou po sebepřijetí a nalezení duševního klidu.