Kdo je hrdina knihy?
Wim Hof se narodil 20. dubna 1959 v Sittardu v Nizozemí spolu s jednovaječným dvojčetem Andrem jako páté z devíti dětí. Je otcem šesti dětí. Věnuje se extrémním sportům. Je držitelem Guinnesova světového rekordu v nejrychleji zaběhnutém půlmaratonu bos na sněhu/ledu, z roku 2007. Roku 2004 se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů v přímém styku celého těla s ledem. Tento rekord je však již překonán.
A kdo o něm píše?
Koen de Jong žije v Amsterodamu a napsal již šest knih na téma dýchání a běhání. Šestkrát uběhl maraton a praktikuje meditaci vipassaná. Od chvíle, kdy poznal Wima Hofa, se oddává zimnímu koupání.
Kniha je velmi přehledně rozdělena na několik oddílů, mezi ty hlavní patří: Wim Hof, Chladová terapie, Dýchání, nastavení mysli, Věda, komu může být Wim Hofova metoda prospěšná?, 30denní program s WHM. Zajímavá ale jistě je již Předmluva Jakuba Chomáta k českému vydání, kde přibližuje svůj vztah k dané problematice. Nechybí praktické věci jako Prolog, Úvod, Další četba. Slovníček pojmů a Zdrojová literatura a studie či Ohlasy na knihu Cesta Ledového muže. Vše je doplněno barevnými fotografiemi, které se týkají protagonisty a jeho otužilého života.
Pro koho je určena?
Jelikož jsem četla i Ledového muže (Jota, 2020), tak můžu srovnávat a směle říci, že Cesta ledového muže je kniha, která nás seznamuje s metodou Wima Hofa a předkládá nám její pozitiva pro naše zdraví. Doporučuji všem, kteří by se chtěli lépe seznámit s otužováním nebo si prostě jen přečíst o jednom zajímavém muži.
Hodnocení: 85 %
Iva Lutonská
Četli jste tuto knihu? Napište k ní krátké hodnocení a získáte body ve věrnostním programu.