Tip na dárek: KÁVOVÁ EDICE PRO KNIHOMOLY – sleva 20 % jen do 22.11.

Ve světle toho, co víme je kniha plná dobrodružství, dědictví kultur, společenských tříd a víry

archiv revue
Investiční bankéř, kterému se přiblížila čtyřicítka a jeho kariéra i manželství vzalo za své, má nečekanou návštěvu. Muže, který mu má připomenout jeho minulost, válku i finanční krizi.
Když se v západním Londýně objeví jihoasijský muž, který je evidentně poznamenán neblahými zkušenostmi a který začne oživovat vzpomínky na školní leta a přátelství dvou mužů, které záhadným zmizením jednoho z nich z ničeho nic skončilo, posune to životy obou dvou úplně jinam. Hlavní protagonista románu Zafar, stejně jako autor knihy, pracoval jako investiční bankéř na Wall Street, vzdělával se v Oxfordu a narodil se v Bangladéši. Autor vás svým vyprávěním vtáhne do děje, kde se dozvíte mnohem více, než jenom to, že si Zafar vydělal spoustu peněz díky cenným papírům krytým hypotékami. Dozvíte se mnohé o krásné a přitom tak složité vědě, jakou matematika rozhodně je, nebo o samotné lásce a její zradě. Román má v určitém smyslu složitou strukturu, do které se musíte postupně začíst. Velkou část této struktury hraje i chudoba.

Cesta napříč vzrušujícím dobrodružstvím zahrnuje země jako Kábul, Londýn, New York, Islamabad, Oxford i Princeton. Spisovatel Zia Haider Rahman nás provede láskou, finanční vědou i válkou. Vypráví starodávný příběh o přátelství dvou mužů a zradě jednoho z nich. Dva rozdílní muži, dva různé národy, zoufalství a špatné počátky všeho. Neotřelé vyprávění o dědictví kultur, společenských tříd a víry, zatímco se odehrává boj o budoucnost, vás zatáhne do děje.

Ve světle toho, co víme je román popisující něžné až intimní a přitom drsné prostředí a příběh plný ambicí a hloubky. Rahman je britským spisovatelem, který se narodil v Bangladéši, vyrostl však ve Velké Británii. Román „Ve světle toho, co víme“, který v originále vyšel v roce 2014 je jeho debutovým a Rahman brzy po jeho vydání získal prestižní literární cenu Jamese Taita Black Memorial. O rok později pak cenu International Ranald MacDonald. Prostředí univerzit, jako je Harvard, Oxford, Cambridg či Yale jsou mu z vlastního studia velmi blízké, proto do něj zapojil část příběhu své první knihy.

Autor: Jana Klouparová
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Ve světle toho, co víme
Čeština

Ve světle toho, co víme

0.0 0
389 319
Vyprodáno
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

Možná jste o Abhejali Bernardové dosud neslyšeli, a my bychom to rádi napravili. Tahle inspirující žena jako desátý člověk na světě dokončila výzvu „Oceans Seven“. Je první člověk pocházející ze země bez moře, každou přeplavbu navíc zvládla na první pokus. Pracuje jako překladatelka a šéfka nakladatelství Madal Bal. Je také mistryní ČR v běhu na 100 km a 24 h, od 18 let se věnuje meditaci. O svých výpravách nejen po světě, ale hlavně do vlastního nitra, napsala knihu Dokud voda neskončí. Nedávno vyšla i audiokniha, kterou namluvila Tereza Bebarová.
V sobotu 16. listopadu jste se mohli v Ostravě setkat s Karin Krajčo Babinskou, autorkou knižní novinky Čarodějky, která se konala v DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz. Autorku doprovodil Richard Krajčo.
„Manžel je Nebesy. Žena je Zemí. Manžel je sluncem, což jej činí stálým, jako je ona jasná koule. Žena je měsícem, ubývajícím a mizejícím, ale nevyhnutelně slabým. Nebesa jsou uctívána na obloze nad námi, země je dole, špinavá a šlape se po ní.“ – citace z knihy, str. 196 –