Tip na dárek: KÁVOVÁ EDICE PRO KNIHOMOLY – sleva 20 % jen do 22.11.

Pod africkým sluncem – fascinující román z prostředí východní Afriky

archiv revue
Romány Barbary Woodové bývají často o romantice, ale tahle, africká, je trochu jiná. Někdy jsou osudy lidí až nečekaně propojené.
Pod africkým sluncem je pořádně rozsáhlý román z období kolonizace Afriky, což znamená, že nás jedna britská rodina vezme přímo do srdce Afriky, do Keni. Keňa byla vždycky země mnoha rozporů a rozdílů, ale v tehdejší době se rodina z civilizované Anglie dostala do úplně jiného světa. Jeden den jim připadalo pobuřující, že si některá madam nevzala do společnosti rukavičky a o pár týdnů později byli mimo všechno, co do té doby znali.

Nedotčená příroda, domorodé obyvatelstvo, horko, jiné vůně, zvířata, nemoci, chodoba, tradice, pověry, umíte si to představit? Britští kolonisté se v zemi, kde původní obyvatelé umírali hlady pokoušeli vytvořit jakousi svou vlastní civilizaci, která by jim pomohla zapomenout na to, že všude kolem je plno nemocí, smrti, infekcí a jejich úroda vadne na polích. Přes týden se snažili všechno řídit a mnozí tvrdě pracovali, víkendy trávili převážně lovem, pitím a střelbou na terč. Ale byli mezi nimi i jiní, kteří se snažili pomáhat. Jednou z hlavních hrdinek je lékařka Grace. A právě ona se střetává s šamankou Wacherou. Wachera léčí, věští, zjišťuje, jaké jsou příčiny sucha, ale také je na ni, aby zjistila, kde bylo porušeno tabu, jak co napravit a samozřejmě musí zajistit, aby další Wachera, její nástupkyně znala všechno jako ona a mohla dál sloužit svým lidem. „Daktari“ Grace razí vědecké principy, organizuje stavbu nemocnice a přináší do Keni západní medicínu. Oběma ženám jde vlastně o totéž, ale každá z nich je z jiného prostředí, má jiné způsoby a jiné metody. Postupně k sobě hledají cestu, ale neobejde se to bez spousty komplikací. Není to jen o rozdílných kulturách i metodách léčení, je to také o střetu dvou odlišných osobností a hledání společné řeči.

Pod africkým sluncem je román, který popisuje osudy několika generací jedné rodiny, jejichž osudy se propletly s Afrikou, domorodou šamankou, její kletbou a láskou k této zemi. Kniha má víc než 550 stran, je těžké ji popsat v několika řádcích, ale vlastně ji ani nejde popsat. Musí se číst a pro toho, kdo se do ní začte, má připravený opravdu nádherný příběh.

-ice-
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Na Afriku zapomeň

5.0 1
od 199
Čeština

Lékařem v africkém pekle

0.0 0
319 265
Vyprodáno
Čeština

Všechny vůně Afriky

5.0 1
298 244
Vyprodáno

Sedm let v Africe

2.0 1
od 209
Čeština

Hvězda Afriky Hans-Joachim Marseille

0.0 0
399 359
IHNED odesíláme
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

„Manžel je Nebesy. Žena je Zemí. Manžel je sluncem, což jej činí stálým, jako je ona jasná koule. Žena je měsícem, ubývajícím a mizejícím, ale nevyhnutelně slabým. Nebesa jsou uctívána na obloze nad námi, země je dole, špinavá a šlape se po ní.“ – citace z knihy, str. 196 –
Sbírka Millennials obsahuje její populární texty (stejnojmenná báseň má na Instagramu 1,4 milionu zhlédnutí) a hluboký pohled do lidské duše, ve kterém se najde každý z nás. Čeká i s podpisem autorky Kateřiny Pokorné na 3 výherce!
Prémiový obsah
číst více
Gabriela Končitíková se studiu odkazu Baťa věnuje sedmnáct let, je autorkou několika knih na toto téma, věnuje se přednáškové a lektorské činnosti, působí jako ředitelka Nadace Tomáše Bati.