Tip na dárek: KÁVOVÁ EDICE PRO KNIHOMOLY – sleva 20 % jen do 22.11.
Kniha Nejjednodušší plán na 29 dní je ucelený systém, díky kterému můžete nastartovat hubnutí, zlepšit své zdraví, spánek a cítit se lépe už za 29 dní. Tento jednoduchý plán je připraven tak, abyste pomocí snadných rad dosáhli výsledků co nejdříve, přesto zdravě a s rozumem. Nejedná se o žádnou drastickou dietu, která by byla krátkodobým řešením, ani nebudete hladovět. Kniha Vás navede k dlouhodobé změně pomocí snadných chutných jídel z běžných surovin a s jednoduchou přípravou. Mnohá z jídel uvaříte na 2 dny dopředu a nebudete muset stát neustále v kuchyni. Součástí knihy je nákupní seznam na každý den, jídelníček na 29 dní, recepty s fotografiemi a rady a postupy, které lehce začleníte do běžného života.
Nejjednodušší plán na 29 dní Vám pomůže zhubnout a cítit se lépe. Ještě před svým vydáním pomohla tato kniha desítkám lidí nastartovat hubnutí a dala jim chuť pokračovat dále. Nyní pomůže i Vám najít si v jídle svobodu, cítit se lépe a ukáže Vám hlavně, že to JDE!
Kniha Nejjednodušší plán získala ocenění Český Bestseller za rok 2019 v kategorii Zdraví a životní styl.
Jediná a úplná cukrářská kniha receptů na kynuté pečivo, kterou doopravdy potřebujete.
Na čtyřech stech stranách najdete padesát receptů v pěti kapitolách, které jsou zachyceny na téměř šesti stech strhujících fotografiích Marie Bartošové. Ty vás mimo jiné zasvětí do přípravy moravských koláčů a povidlových buchet, pravých francouzských briošek, čokoládového pain au chocolat nebo croissantů z takového množství másla, až se srdce zastavuje. Naučíte se připravit vesnický pomalu kynutý chléb i chléb bez hnětení, škvarkové placky, osm druhů toustového chleba i rohlíky s oříškovým máslem. Smažených koblih a donutů z celého světa v knize najdete rovnou desítku.
Do této knihy jsem dal velký kus svého srdce, třicet let praxe a zkušeností a výsledkem je jedinečná kuchařka, která potěší všechny vaše smysly.
S láskou Josef Maršálek
Volají na ni Cácoro a zdá se, že na světě je omylem a nadbytečná. Její otec se někde ztratil při povodních, matka je na útěku před odpovědností k milencům a alkoholu — a Cácora zůstala viset na krku nevraživé babičce, která má na starost zahradnictví a je přesvědčená o tom, že všechno zlé je možné v životě snadné vyhubit jako žravé plzáky. Nebo o tom jednoduše nemluvit. Ale všude okolo je les, v němž je ukryto něco děsivého, a Cácora jednoho dne mluvit začne…
Alena Mornštajnová napsala strhující dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Budete se bát, ale nepřestanete číst, dokud se neobjeví na povrchu.
Z otrávené půdy nevyroste zdravý strom. A rodina, v níž chybí láska, porozumění a schopnost obětovat se pro druhého, nemůže zformovat člověka tak, aby pomohl udělat svět lepším místem pro všechny. — Alena Mornštajnová, autorka
Ostravský region je „razovity“ a svá specifika nachází i na poli zločinu, obzvláště těch nejhorších z nich – vražd. Seznamte se s novodobými i historickými případy, které byly mnohdy naprosto šokující a při nichž bylo počínání vrahů, odsouzených a dalších aktérů až zarážející. Nahlédněte pod pokličku nejděsivějších vražd, kuriozit z podsvětí, dozvíte se také zajímavosti ze soudních síní. Nechte se vtáhnout do reálných příběhů, které nám představí sami zločinci či ti, kteří stáli na opačné straně – oběti. Text je doprovázen autentickými černobílými fotografiemi z míst činu.
Jak to doopravdy je? Nikdo není sám, ale možná po tom touží. Nebo jsme naopak všichni sami — nehledě na to, s kým nebo jak koexistujeme?
Veroniku její práce naplňuje, její manžela jí rozumí a její dvě náctileté děti jsou téměř bezproblémové. Vztah s jejími rodiči si samovolně plyne, příliš se s nimi nestýká, protože rodinná pouta jsou narušená. Stačí ale držet si odstup? Křehkou rovnováhu náhle naruší smrt matky a Veroničina představa spokojeného života se začne rozpadat jako domeček z karet.
Jestliže někdo dokáže popsat nedělní oběd, výlet na rozhlednu nebo babiččin pohřeb jako bezohlednou poziční válku, pak je to Petra Soukupová. Její nový román čtenáře okamžitě vtáhne do světa, ve kterém se spolehlivě poznává, aby vzápětí krok za krokem odhaloval absurditu a trapnost rodinných bitev, v nichž nemůže nikdo vyhrát.
Další kniha Petry Soukupové, tak jak ji znáte a máte rádi.
Nové, aktualizované vydání.
Vladimir Putin o sobě říká, že je věřící a má silný vztah k ruské pravoslavné církvi. Je-li tomu tak, možná se každý večer před usnutím modlí a táže Boha: „Proč jen jsi na Ukrajině nestvořil nějaké hory?“
Těmito slovy začíná kniha V zajetí geografie, která byla přeložena do několika desítek jazyků a nepřestává budit zájem u široké laické i odborné veřejnosti. Tento brilantní průvodce moderními dějinami na poměrně malé ploše shrnuje to nejdůležitější, co potřebujeme vědět o současném světě.
Geografické poměry ovlivnily vývoj celého lidstva a dodnes mají výrazný vliv na rozhodnutí a chování politiků a státníků. Rozhodování těch, kdo stojí v čele sedmi miliard obyvatel této planety, vždycky bylo a bude v nemalé míře určováno řekami, horami, pouštěmi, jezery, oceány a celou řadou dalších geografických a geopolitických faktorů a zákonitostí, jež předurčují naše možnosti - jako to činily od úsvitu věků.
Pokud vás zajímá, proč je Putin posedlý Krymem a Ukrajinou, proč byly Spojené státy předurčené stát se světovou velmocí, co stojí za čínskou expanzí nebo proč se Čína nemůže vzdát Tibetu, a jste ochotni se na svět podívat bez předsudků a ideologické předpojatosti, Marshallova kniha je právě pro vás. V deseti kapitolách, věnovaných Rusku, Číně, Spojeným státům, Evropě, Africe, Blízkému východu, Indii a Pákistánu, Japonsku a Koreji, Jižní Americe a Arktidě, z nichž ke každé je přiložena mapa, autor přístupným a přitažlivým způsobem objasňuje v širších souvislostech nejdůležitější okolnosti, které ovlivňují minulost, přítomnost a budoucnost jednotlivých regionů a současných globálních velmocí.
Kniha V zajetí geografie je inteligentním úvodem do geopolitiky našeho čím dál složitějšího, chaotičtějšího a provázanějšího světa.
Technické památky jsou mlčenlivými svědky doby, která už minula, a dokladem zručnosti a vynalézavosti našich předků. Česká republika má stovky technických skvostů, pyšní se mnoha prvenstvími, a dokonce několika světovými raritami. Poznat je blíže znamená poznat své místo v lidské historii i současnosti. V tomto průvodci, který vychází ze stejnojmenného cestopisného cyklu České televize s Tomášem Hanákem, najdete technické památky spojené s každodenní činností (dopravní, důlní a vodní stavby, továrny, mlýny, elektrárny, mosty, železnice, rozhledny) a nahlédnete pod pokličku starých řemesel. Památky rozdělené do jednotlivých krajů jsou doplněny praktickým údajem o přesné lokaci. Stačí tedy zadat souřadnice do navigace a vyrazit. Na své si přijdou i ti nejmenší objevitelé, pro které jsou vybrané památky označeny speciálním symbolem.
Nechte se okouzlit technickou a průmyslovou historií naší země!