Hanka Kynychová vydala diář

archiv revue
V pondělí 8. listopadu se v Domě knihy konala beseda a autogramiáda instruktorky aerobiku, trenérky fitness, moderátorky a zakladatelky Nadačního fondu Hanky Kynychové. V současnosti vede také svoje vlastní fitcentrum, kde denně cvičí a funguje jako osobní trenér. Je autorkou obsáhlé edice DVD a knih o cvičení a zdravém životním stylu.

Hanka Kynychová o sobě

V roce 1968 jsem se narodila v Kroměříži. Od dětství jsem se věnovala sportu, nejvíce mě však zaujala gymnastika. Pracovala jsem v domově mládeže v Kroměříži jako vychovatelka volnočasových aktivit. Měla jsem na starosti posilovnu, tělocvičnu. Vystudovala jsem Českou školu aerobiku Heleny Jarkovské a pracovala jsem nejen jako cvičitelka, ale i jako recepční u Heleny ve fitku. V té době jsem natáčela OK Jump, cvičební pořady pro Českou televizi, a rozhodla jsem se závodit ve sportovním aerobiku. Je to krásný, ale náročný sport. Mně se podařilo dvakrát získat bronzovou medaili – bylo to v letech 1995 a 1996. Začala jsem natáčet videokazety a jezdila jsem cvičit po celé Praze a ČR. Krátce po narození Filípka jsem dostala nabídku z TV Nova cvičit ve Snídani s Novou. Byl to velký zvrat v mé kariéře. Otevřela jsem vlastní fitko, založila edici DVD Hejbejse, začala jsem moderovat, jezdila jsem po celé ČR se cvičením, do rádií, moderovat, focení, rozhovory.... Najednou Snídaně s Novou skončila, já jsem přestěhovala fitko z Roztyl do Modřan a pořád jsem měla pocit, že svoje štěstí musím někde vrátit. A tak jsem vymyslela projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou (tenkrát s Novou). Psal se rok 2007. Projekt se věnoval (a doposud věnuje) dětem z dětských domovů – tedy jejich volnočasovým aktivitám a vzdělání.

Diář Hanky Kynychové

Vydejte se na zábavnou cestu za zdravím, krásou a sebeláskou! Hanka Kynychová se v diáři podělí o své tipy a nápady, jak si udělat čas sama na sebe, věnovat se pohybu a zdravému životnímu stylu v dnešní uspěchané době. V originálním diáři na rok 2019 pro ženy a dívky najdete kromě spousty místa na běžné povinnosti a vlastní poznámky také konkrétní tipy na cvičení, doporučení pro vyvážené stravování i nezbytnou dávku motivace.

Jak vůbec vznikl nápad vytvořit diář?
Já už jsem předtím vydala tři knihy, osmnáct DVD,  a měla jsem takové vnitřní pnutí, že už toho bylo ve mně moc a potřebovala jsem to pustit ven. Takhle vznikaly mé knihy a stejně tomu bylo i s diářem. Sedla jsem si s manažerkou a říkala jsem jí, že potřebuju něco udělat, ale DVD ne. Řekla jsem, že bych chtěla vydat diář. Ptala se mě proč, a na to jsem jí odpověděla, že bych s tou ženskou klientelou chtěla být celý rok.


Když jsem listovala vaším diářem, tak mě napadlo, jestli se vyskytl ve vašem okolí někdo, kdo vás odrazoval od papírového vydání diáře, když žijeme v digitální éře?
Mám spoustu klientů, kteří si objednávají tréninky tak, že nejprve vytáhnou mobil. Já si doběhnu do takové své místnosti a zpátky vyběhnu s tím diářem a směju se jim. Já se toho diáře prostě nevzdám, protože má své kouzlo a atmosféru.


Co vás osobně odpuzuje a co oceníte, když si vybíráte diář?
Je to vždycky atmosféra z té barvy. Ten diář je s vámi pořád a musí mi s ním být příjemně.


Kromě úvodníku jsou tam také cviky, které jste připravila. Podle čeho jste vybírala partie, které procvičíte?
Jelikož je to diář, s kterým prožijeme celých dvanáct měsíců, tak jsou partie vybrány tak, aby se to dotklo celého těla.


Diář obsahuje naprosto úžasné fotky. Jak vás bavilo fotit?
Třeba na říjen je tady fotka s atmosférou deště a vy máte chuť si sednout k diáři a něco si tam napsat. Měla jsem hrozně příjemnou a skvělou fotografku.


Co je podle vás dnes největší překážkou v tom, aby se člověk pustil do zdravého životního stylu?
Já myslím, že to je až moc práce. Pozice v zaměstnáních jsou strašně náročné a člověk má problém si najít čas sám pro sebe.


Kdyby si dnes dámy vzaly ten váš diář a řekly si, že s vámi prožijí ten rok 2019, ale chtěly by začít už dnes. Co by měly být první kroky?
Asi si pročíst první dva úvodníky. Když už si mě vybrala, já ji nesmím zklamat. První kapitola je o tom, že si nedávám předsevzetí. Pokud se v prvních dvou kapitolách trefím do myšlení těch dam, pak si myslím, že budeme kámošky.


Měla jste nějaké období, kdy jste nebyla spokojená se svou postavou?
Tak začala celá má kariéra. V osmnácti jsem skončila s gymnastikou a začala jsem se nabalovat a nebyla jsem spokojená. To byl takový můj odrazový můstek.


Besedu moderovala: Sandra Procházková

Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

Na první pohled mě uchvátila obálka a anotace knihy mi slibovala přesně to, v co jsem doufala. A taky jsem to dostala, dokonce mnohem víc. Žádné takové fantasy jsem ještě nečetla, a to jsem celkem zvyklá na krvavé scény z různých severskýchPro citlivé povahy, kterým vadí násilí a explicita to určitě není. Autorka se s tím opravdu nepáře a pěkně vám to rozpitvá, stejně jako Nita pečlivě pitvá mrtvoly nepřirozených.
V pondělí 16. prosince jsme měli v Domě knihy vzácného hosta. Do Ostravy přijel na besedu MUDr. Tomáš Šebek, který zde představil svou knihu Objektivní nález: Moje nejtěžší mise.
Vyhrajte TraDiář 2025, který je určen pro všechny milovníky tradic, hodí se do každé rodiny – pro maminky, babičky i pro ty, kteří děti nemají. Pro všechny, kteří rádi používají tištěné diáře a chtějí se dozvědět něco víc a pomocí tradic se znovu napojit na přírodu a komunitu lidí kolem sebe. Čeká na 4 výherce!
Prémiový obsah
číst více