Přežije mladá veterinářka na irském venkově? Jedině se smyslem pro humor! Prostě James Herriot v sukních!
Ať už kastruje koně v Dublinu nebo odřezává rohy skotu na wicklowském venkově, zachraňuje zraněné kočky před podvraťáky nebo se potýká se zdrogovanými hlídacími psy, veterinářku Gillian Hickovou humor nikdy neopouští. A právě její neutuchající smysl pro humor se promítá do této knihy, jež je jakýmsi záznamem náročných situací, se kterými se v práci jako čerstvě promovaná veterinářka setkává. Nejen že musí pomoci zvířatům od jejich neduhů, ale musí se vypořádat i s „lidskými“ nástrahami v podobě dohazovačských matek nebo šovinistických farmářů, nemluvě o chlapících, kteří se neustále ptají: „A kde je ten opravdickej veterinář?“
Humorem a energií nabitá sbírka příhod jedné neohrožené mladé veterinářky v Irsku.
Ve třetím díle už se veterinářka Maz Harwoodová zcela sžila se svým novým působištěm Talytonem St. George i s myšlenkou, že bude manželkou charismatického kolegy a konkurenta Alexe Fox-Gifforda, s nímž už má malého syna George. Maz navzdory svým výhradám k manželství i k soužití s Alexovými snobskými a místy až nesnesitelnými rodiči řekla ano na Alexovu žádost o ruku, a nyní se chystá na velkou vánoční svatbu.
Jenže její život se stává zběsilým kolotočem povinností - vyčerpávající péče o miminko, plánování svatby, a do toho pracovní stres. Veterinární ordinace Vydří dům, jejíž je Maz spolumajitelkou, byla zničená za povodní, takže Maz se snaží pomoci své kamarádce Emmě postavit praxi zase na nohy... a na Alexe má tak nastávající nevěsta stále méně času. Nebo spíš žádný. Jak se blíží Vánoce a s nimi plánovaná svatba, vztah mezi oběma snoubenci klesá k bodu mrazu. Maz se v sobě pokouší najít sílu o Alexe bojovat, ale jako by jí žádná nezbývala. A kolem atraktivního nastávajícího ženicha se až moc točí jeho kamarádka z dětství…
I třetí díl Maziných osudů na anglickém venkově napsala veterinářka a spisovatelka Cathy Woodman podobně odlehčeným, vtipným stylem jako díl první a druhý. Příběhům i tentokrát dominují humorné historky, v nichž hrají hlavní role domácí mazlíčci. Laskavý nadhled nad lidským hemžením dodává příběhu herriotovskou moudrost a činí z něj ideální literaturu z rodu knih Vejce a já, které mají šanci získat si trvalé místo v domácích knihovničkách.
Veselé, vtipné i poučné příběhy pro všechny milovníky zvířat.
Známý veterinář popisuje, jak zábavný, vzrušující, ale někdy i nebezpečný může být život v blízkosti velkých cizokrajných šelem či domácích mazlíčků. Autor ve více než šedesáti příbězích ze své veterinární praxe v ZOO vzpomíná na nejzajímavější zvířecí osobnosti ze své ordinace i okolí, líčí neuvěřitelné zážitky s nimi, popisuje jejich ošetřování i péči o ně. Z vyprávění číší autorův humor, láska ke zvířatům a respekt k jejich zvykům i potřebám.
Nahlédněte do kouzelného a nezapomenutelného světa Jamese Herriota, nejoblíbenějšího veterináře na světě, a jeho zvěřince vtipných, hřejivých, ale někdy i smutných zvířecích pacientů.
Už přes čtyřicet let se mohou celé generace čtenářů ponořit do Herriotových úžasných příběhů plných lásky k životu a skvělého vyprávění. Jako veterinář Herriot projížděl odlehlými kouty anglického Yorkshiru, léčil malé i velké pacienty a prožíval různá dobrodružství.
V knížce To by se zvěrolékaři stát nemělo potkáváme mladého Herriota, který zjišťuje, že realita povolání veterináře v rurálním Yorkshiru je úplně jiná než sterilní prostředí veterinární školy. Vesnická idyla pro veterináře totiž není tak úplně idyla. Některé návštěvy pacientů jsou srdcervoucí, jako třeba péče o velmi nemocného, starého psa, jehož pán už nikoho jiného na světě nemá, ale jiné zase legrační, jako Herriotovy pravidelné návštěvy překrmeného pekingského palácového psíka, který má vlastní večírky.
Herriot se jako čerstvý absolvent musí naučit pečovat o své pacienty uprostřed zimy na těch nejodlehlejších farmách, jednat s tvrdohlavými majiteli, zmatenými kolegy a starat se o kriticky nemocná zvířata a postupně objevuje úžasnou rozmanitost a nikdy nekončící výzvy veterinární praxe se sobě vlastním humorem, soucitem a láskou ke zvířatům.
Výborně napsané příběhy, ke kterým se budete rádi vracet i po letech.
Chce, aby váš pes zůstal fit co nejdéle?
Kupte si tuto knížku!
Třebaže se řada zdravotních potíží popsaných v této knize projeví u psů až ve stáří, na mnoho z nich si lze „zadělat“ již ve středním věku, ne-li dříve, takže rady, jak rozpoznat varovné příznaky možných nemocí a jak jim dlouhodobě předcházet jistě ocení majitelé psů všech věkových kategorií. Veterinární lékařka Kateřina Kobzíková si při psaní této knihy vytkla hned několik úkolů:
Vyjma toho její publikace poskytuje cenná vodítka, jak porozumět práci veterinárního lékaře, umožňuje nahlédnout do toho, jak funguje organismu zvířete, a také dává odpovědi na otázky, které veterinární lékaři slýchají v ordinacích nejčastěji.
Každé setkání se zvířaty se dotýká naší duše a zanechá stopu, která nikdy zcela nezmizí.
Kontakt s domácími mazlíčky obohacuje náš život a v mnoha situacích se může ukázat jako léčivý, protože nám pomáhá vyčistit si hlavu a nemyslet na stres v práci či na budoucnost. Psychoterapeut Rainer Wohlfarth a koučka Bettina Mutschlerová – specialisté na terapii pomocí zvířat – nám ve své knize pomáhají pochopit, jak je kontakt se psy, kočkami, koňmi a dalšími zvířaty důležitý pro naše fyzické a psychické zdraví a jak díky němu můžeme zlepšit svůj život. Přesvědčte se, jak síla zvířat léčí a uklidňuje, jaké překvapivé účinky má na děti a dospívající a co nám mohou zvířata předat.