Amerika bezesporu disponuje mnoha takovými místy. S tichou závistí tedy otvírám Americké prázdniny a těším se na něčí zážitky z cest. Hned v úvodu získávám informace o plánu trasy – mimo jiné Los Angeles, Las Vegas, ale také příroda a národní parky – Yellowstone, Death Valley a plno dalších. Paráda! Jásám, protože tenhle „výlet“ bych volila také. Méně nadšený je autor Jiří Fišar, táta dvou kluků, kteří přišli s nápadem na objevování Ameriky a s nátlakem dětí vlastním si za ním stáli. Fišar by klidně oželel města a strávil co nejvíce času v přírodě. Rodinná rada se čtyřmi členy ale zasedla a naplánovala si pětitýdenní prázdniny takto: mix městského shluku a přírody.
Fišar se na dovolenou důkladně připravil – zabukovali si ubytování na první noc (další dny si zajišťovali průběžně), nastudovali si, jak to v Americe chodí a s nabytými informacemi se podělil se čtenáři.
Dobrodružství to rozhodně bylo, dokonce okořeněné například zemětřesením či potkáním grizzlyho.
Fišar u každé kapitoly týkající se určité lokality připojuje doporučení na místa, která nevynechat či kterou silnicí se tam dostat.
Kochám se fotografiemi, rozplývám se u pohledu na lidmi neporušená místa, ale taky si někdy říkám, že obrázků by mohlo být víc, a na dalších stránkách pro změnu žasnu nad monumentálním Las Vegas. Obrazového materiálu je ale celkově doloženo tak akorát. Na co během otáčení stránek čekám, je rodinná fotka – přece jen se člověk při čtení historek seznámí s náturou nejen spisovatele-cestovatele, ale i jeho manželky a dvou synů a sužuje mě zvědavost. Nakonec se dočkám jedné rodinné fotky zpovzdálí. Udělám si hrubý obrázek o tom, v jakém cca věku jsou „kluci“, a zcela chápu, že autor chce udržet soukromí své rodiny. Je to příjemná rodina, která si umí společně zavtipkovat, a jsem ráda, že jsem se mohla do jejich společnosti vetřít alespoň jako dychtivý čtenář.
Autorka: Radka
Četli jste tento cestopis? Zanechte nám u něj hodnocení.