Tip na dárek: KÁVOVÁ EDICE PRO KNIHOMOLY – sleva 20 % jen do 22.11.

Recenze: Na život se nečeká

archiv revue
Můj duch určuje můj osud. To začíná tím, že z mých myšlenek se stávají slova a slova se proměňují v činy. A činy zase vedou k návykům. Návyky vytvářejí můj charakter a můj charakter se stává mým osudem. V hierarchii bytí vychází vše z ducha.

Právě jste si přečetli ukázku z knihy Na život se nečeká, kterou napsal Vladimír Kafka společně s Jaroslavem Duškem. Dočtete se v ní řadu příběhů o lidech, kteří se např. potýkali s rakovinou, z lékařského hlediska jim nebylo už nijak pomoci a poslali je domů „dožít“.  Spousta z nich žije dodnes šťastným a spokojeným životem. Z medicínského hlediska nevysvětlitelný jev a z toho lidského? Zjednodušeně napsáno člověk našel sám sebe. Nejedná se o žádné náročné čtení, příběhy jsou velmi čtivé. Oba autoři se jednoduchým způsobem snaží vysvětlit, že nemoc je pouze ukazatelem nesouladu a nerovnováhy v nás samotných. Toto pochopí hlavně ti, kteří k tomuto poznání již došli. Sám pan Kafka žil celý život se silnou cukrovkou, a dokonce mu amputovali obě nohy. Jednu v nártu a druhou až pod kolenem. V knize to okomentoval tak, že za ztrátu nohou si může sám vinou své nerozhodnosti. Myslím, že k tomu, aby člověk něco takového vůbec vyslovil, potřebuje opravdu obrovskou dávku sebepřijetí. V knize se zároveň prolínají různé citáty a také myšlenky Jaroslava Duška.

Souhlasím, a dokonce se ztotožňuji s tím, co je v knize napsáno. Před dvěma lety bylo moje zdraví opravdu v žalostném stavu. Počínaje boreliózou v pokročilém stádiu, přes histaminovou intoleranci a ukrutnými migrénami konče. Z lékařského hlediska byly všechny výsledky v normě a nikdo mi nedokázal pomoci. Přepadalo mě naprosté zoufalství z toho, že nejsem schopna žít normálně. Po probuzení jsem si připadala, jako bych celou noc skládala vagón uhlí a postarat se v mém stavu o děti, byl nadlidský výkon. Zlom nastal, když mi můj velmi dobrý kamarád nabídnul pomoc, stal se tedy mým „průvodcem“. Nyní mám na „své cestě“ průvodce dva a nedokážu ani slovy popsat, jak moc jsem vděčná za to, že je mám. Život se mi obrátil úplně vzhůru nohama. Z chodící hromádky neštěstí je najednou spokojený a téměř zdravý člověk. Neustále se s řadou věcí učím pracovat, někdy to chce dokonce pořádnou dávku trpělivosti a vlastně i odvahy. A někdy dokonce přijde i nemoc. Zrovna teď píšu se začínající angínou. Dnes už ale vím, že je pouze ukazatelem nějakého nesouladu nebo věci, na kterou je potřeba se zaměřit.

Chtěla jsem tím vším říct stejně jako oba autoři, že člověk by měl především sám chtít věci změnit a nečekat na to, že to za něj někdo udělá, nebo nedej bože čekat, že se vše nějak změní samo. Právě i všechny příběhy lidí v této knize nutí zamyslet se nad tím, že každý člověk je opravdu strůjcem svého štěstí a že NA ŽIVOT SE NEČEKÁ.

Autor: Verča 

Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Na život se nečeká

4.0 1
299 245
IHNED odesíláme
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.
zanechte komentář (zprávu)

Nejnovější články

„Manžel je Nebesy. Žena je Zemí. Manžel je sluncem, což jej činí stálým, jako je ona jasná koule. Žena je měsícem, ubývajícím a mizejícím, ale nevyhnutelně slabým. Nebesa jsou uctívána na obloze nad námi, země je dole, špinavá a šlape se po ní.“ – citace z knihy, str. 196 –
Sbírka Millennials obsahuje její populární texty (stejnojmenná báseň má na Instagramu 1,4 milionu zhlédnutí) a hluboký pohled do lidské duše, ve kterém se najde každý z nás. Čeká i s podpisem autorky Kateřiny Pokorné na 3 výherce!
Prémiový obsah
číst více
Gabriela Končitíková se studiu odkazu Baťa věnuje sedmnáct let, je autorkou několika knih na toto téma, věnuje se přednáškové a lektorské činnosti, působí jako ředitelka Nadace Tomáše Bati.