Bea se přihlásí spolu s dalšími dobrovolníky do výzkumu, který proti tomuto viru vyvíjí lék. Dobrovolníci jdou do testování s plným vědomím, že může být konečné, tedy smrtelné. Proč se Bea do tohoto nebezpečí žene dobrovolně? A proč jsou ostatní dobrovolníci zejména alkoholici a matky s dětmi? Mohly se snad děti svobodně rozhodnout?
Na klinice vznikají nejrůznější přátelství a Beatrice zásadním způsobem změní život zejména mladý ošetřovatel Charlie. Novou vlnu emocí a citů, které dosud nikdy neprožila, neumí ani pojmenovat.
Beu čeká poslední dávka, která rozhodne – upadne do kómatu? A podaří se ji následně jedním z mnohých prozatím netestovaných protiléků, které v laboratoři vyvíjí, probudit?
Pocit z četby
Debutová kniha slovenské spisovatelky Júlie Matulové Spící Beatrice je pojata řekněme jako moderní verze Šípkové Růženky. S tímto dílem vyhrála soutěž „CooBoo hledá talent“. Jsem však přesvědčena, že inspiraci nehledala pouze ve známé klasické pohádce, ale především v dnešní nesnadné době, kdy koronavirus zasahuje do naších životů a každodenních činností, které máme rádi. Dílko rozhodně stojí za přečtení, ačkoliv je děj lehce předvídatelný, a tak trochu naivní.
Autor: Denisa Šimíčková