Tip na dárek: KÁVOVÁ EDICE PRO KNIHOMOLY – sleva 20 % jen do 22.11.

Tři válečné romány, které stojí za přečtení

archiv revue
Vybrali jsme tři válečné romány, které se nám líbily a které stojí za to si přečíst. Chytnou vás za srdce, uvidíte sami.
Někdy není na škodu připomenout si, že i když je těch nepříjemných zpráv v poslední době až nad hlavu, tak pořád se máme dobře. Příběhy z 2. světové války jsou stále živé. Možná je to proto, že většinou vyprávějí o skutečných osudech lidí, kteří tehdy žili. Byli v neskutečně vyhrocené situaci a museli se vypořádat s tragickými událostmi, jaké zažívali na vlastní kůži. Byla válka, lidé kolem nich umírali, ze dne na den přišli o všechno, a to nejen o střechu nad hlavou, ale i o rodinu a o všechno, co znali a v čem byli zvyklí žít. Některé z příběhů mají dobrý konec, ale kolik bylo těch, které skončili smrtí v troskách domů nebo v peklech koncentračních táborů. Vybrali jsme tři romány, které určitě stojí za přečtení, pojďte se na ně s námi mrknout, třeba se vám zalíbí.

Černá a purpurová

Milena Zingerová, dívka z respektované slovenské židovské rodiny, je v koncentračním táboře Osvětim odsouzena k smrti. Osud jí však dává šanci: Má zazpívat na narozeninové oslavě brutalitou proslulého příslušníka SS Franze Weimerta. V navenek bezcitném muži se jejím zpěvem něco zlomí, takže se o ni začne zajímat. Milenina počáteční nenávist k mladému nacistovi se pomalu mění – a tak se rodí jeden z nejneobvyklejších milostných příběhů holokaustu.
zobrazit více
327
Vyprodáno
Již brzy

Porodní sestra z Osvětimi

V PEKLE KONCENTRAČNÍHO TÁBORA ZACHRÁNILA TISÍCE DĚTÍ
Do koncentračního tábora v Osvětimi přijíždí další transport vězňů. Mezi nimi je porodní bába z Lodži, která na vlastní žádost začíná pracovat v nelidských podmínkách: bez vody, základních lékařských nástrojů a léků. Porody vede na kamnech přikrytých starou dekou. Mnohokrát riskuje život, když se staví proti rozkazům bezohledného Josefa Mengeleho. Dělá vše, aby ochránila děti před krutými experimenty. Podporuje mladé matky, jimž byly jejich novorozené děti násilím odebrány a poslány do Říše. Nebo na smrt… V Osvětimi nebyla Stanisławou Leszczyńskou. Byla Mámou. Byla nadějí. Porodní sestra z Osvětimi je dramatický příběh inspirovaný hrdinným osudem Stanisławy Leszczyńské. Polská porodní bába vedla v táboře tisíce porodů, při nichž nezemřelo žádné dítě, žádná žena.

zobrazit více
od 279
Vychází 22. 11. 2024

Počkej na mě v Paříži

Když se Američanka Ruby v roce 1939 přestěhovala za manželem do Francie, netušila, že nastanou těžké časy a skutečná láska na ni v Paříži teprve čeká. Po smrti jejího muže se u dveří nečekaně objeví sestřelený britský pilot Thomas… Ve stejném domě bydlí také židovská rodina Dacherových, jejíž dcera Charlotte je pro Ruby jedinou spřízněnou duší. Zatímco Dacherovým hrozí koncentrační tábor, Ruby odmítá nečinně přihlížet zoufalé situaci a doufá, že jednou bude žít podle svých představ.
zobrazit více
od 249
POSLEDNÍ KUSY
-ice-
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Vězňova žena
Čeština

Vězňova žena

5.0 1
od 279

Narodili se, aby přežili

5.0 3
od 279
Čeština

Cilčina cesta

4.9 14
349 286
Vyprodáno
Čeština

Černá a purpurová

4.2 5
399 327
Vyprodáno
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

„Manžel je Nebesy. Žena je Zemí. Manžel je sluncem, což jej činí stálým, jako je ona jasná koule. Žena je měsícem, ubývajícím a mizejícím, ale nevyhnutelně slabým. Nebesa jsou uctívána na obloze nad námi, země je dole, špinavá a šlape se po ní.“ – citace z knihy, str. 196 –
Sbírka Millennials obsahuje její populární texty (stejnojmenná báseň má na Instagramu 1,4 milionu zhlédnutí) a hluboký pohled do lidské duše, ve kterém se najde každý z nás. Čeká i s podpisem autorky Kateřiny Pokorné na 3 výherce!
Prémiový obsah
číst více
Gabriela Končitíková se studiu odkazu Baťa věnuje sedmnáct let, je autorkou několika knih na toto téma, věnuje se přednáškové a lektorské činnosti, působí jako ředitelka Nadace Tomáše Bati.